پروژه طراحی معماری گوهردشت ( پروژه همکاری )

پروژه طراحی دکوراسیون داخلی گوهردشت

اطلاعات پروژه

زیر بنا : –

تعداد طبقات : –

تعداد واحد : –

مساحت لابی : –

سازه : –

عکاس : –

موضوع : طراحی دکوراسیون داخلی ( پروژه همکاری با خانم مهندس چاکری )

آدرس : –

مجری : –

طراح : گروه معماری فرید – ارجمند

تیم طراحی : مصطفی فرید – صابر ارجمند – فرشید فضلی

کاربری : رستوران

سال ساخت : –

موضوع : طراحی رستوران ( پروژه همکاری با خانم مهندس چاکری )

آدرس : –

مجری : –

طراح : گروه معماری فرید – ارجمند

تیم طراحی : مصطفی فرید – صابر ارجمند – فرشید فضلی

کاربری : رستوران

سال ساخت : –

زیر بنا : –

تعداد طبقات : –

تعداد واحد : –

مساحت لابی : –

سازه : –

عکاس : –

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی در ابتدا ممکن است بسیار ساده به نظر برسد ، اما امروزه همه میدانیم که طراحی دکوراسیون به دانش غنی درباره سبک ها ،نحوه چیدمان ، روانشناسی ، نقاشی ، طراحی صنعتی و معماری نیاز دارد.

طراحی داخلی با معماری داخلی تفاوت دارد. طراحان داخلی دیزاین داخل منزل و نحوه ی چیدمان وسایل و به وجود آوردن فضایی با ابزار الات و وسابل را برعهده دارند اما معماران داخلی از ابتدای پروژه با معماران همگام شده و در طراحی و جایگذاری و سیرکولاسیون فضا نقش ایفا میکنند .

دکوراسیون مدرن

طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی

طراحی و دکوراسیون داخلی نکات بسیار زیادی دارد و هر فضا مطابق با خواسته ها و نیازها و شرایط طراحی می شود که در این مقاله تمام آن نمیگنجد. اما به بررسی مهم ترین این نکات میپردازیم.

نکات کلی و مهم در دکوراسیون داخلی

نورپردازی در طراحی داخلی

طراحی و دکوراسیون داخلی نکات بسیار زیادی دارد و هر فضا مطابق با خواسته ها و نیازها و شرایط طراحی می شود که در این مقاله تمام آن نمیگنجد. اما به بررسی مهم ترین این نکات میپردازیم.

 

  1. توجه به سبک چیدمان
  2. ایجاد فوکال پوینت (نقطه کانونی و تمرکز)
  3. استفاده از نورپردازی
  4. انتخاب صحیح مبلمان
  5. جسارت استفاده از رنگ
  6. افراط نکردن در دنباله روی از مد
  7. استفاده از کفپوش مناسب

توجه به سبک چیدمان در طراحی دکوراسیون داخلی

چیدمان در طراحی دکوراسیون داخلی

 طراحی دکوراسیون داخلی مجموعه ای از انتخاب ها در کنار یکدیگر است. اگر شما به تمام سبک های معماری مسلط باشید بهترین ترکیب ها در دکوراسیون را خواهید داشت. سبک ها در نحوه ی انتخاب اجزا و چیدمان آن در کنار یکدیگر بیشترین تاثیر را دارند.

ایجاد سبک های تلفیقی توسط طراحان خبره انجام میپذیرد و بهترین نتایج را دربر دارند. طراحی دکوراسیون داخلی طبق چند عامل انجام میگیرد که سلیقه و خواست کارفرما از عاملان مهم در آن است. اما نباید از این موضوع غافل شد که همواره راهنمایی کارفرما و متقاعد کردن او در جهت بهترین طراحی ممکن از وظایف یک طراح است.

در فضاهای بزرگ امکان طراحی به چند سبک متفاوت در جای جای فضا وجود دارد ، اما در فضاهای کوچک بهترین انتخاب ایجاد یک سبک چیدمان و یا ایجاد سبک های تلفیقی است.

ایجاد نقطه ی کانونی در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ در معماری

از جمله نکاتی که طراح به آن میپردازد ، ایجاد نقطه ی کانونی است. نقطه ی کانونی به جایی گفته می شود که بازدید کننده در بدو ورود این فضا را میبیند و توجه هر بیننده ای اول به این سمت کشیده می شود.

این نقطه می تواند یک شومینه ، دیواری با رنگ خاص ، تابلویی بزرگ ، پنجره ای بزرگ ، یا حتی لوستری گران قیمت باشد که با چیدمانی متمرکز بر دور این المان نقطه ی کانونی به وجود آمده باشد.

ایجاد یک نقطه کانونی در طراحی دکوراسیون داخلی به فضا شخصیت میبخشد و به بیننده ، قدرت یک طراحی موفق را یاد آور می شود.

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی فقط به معنای ایجاد نور کافی برای فضا نیست. اهمیت نورپردازی صحیح زمانی مشخص می شود که در فضا بهترین نورپردازی ایجاد شده باشد .

طراحی دکوراسیون داخلی فقط به چیدمان صحیح اختصاص نمی یابد . گاه با نورپردازی فضایی خاص آن را برجسته کرده و اهمیت فضا را بیشتر میکنبم، گاه با نورپردازی از اهمیت فضا می کاهیم . گاه احساس آرامش را به افراد منتقل میکنیم و گاه ایجاد هیجان میکنیم .

خلاقیت در نورپردازی می تواند حتی منجر به طراحی های منحصر به فردی گردد . البته باید در نظر داشت که هیچ گاه در هیچ موردی زیاده روی نشود.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

انتخاب صحیح مبلمان برای دکوراسیون داخلی

ممکن است شما علاقه ی فراوانی به مبلمان خاصی داشته باشید ، اما آیا این مبلمان برای فضای شما مناسب است؟

در بررسی سبک چیدمان ، سبک مبلمان نیز انتخاب می شود. اما انتخاب مدل ، اندازه و رنگ مناسب برای هر فضا از تصمیمات مهمی است که طراح دکوراسیون داخلی میگیرد.

مبلمان هایی با اندازه های بزرگ و زمخت در اولین نگاه در فروشگاه ها ممکن است ایده آل به نظر برسند و یا حتی اندازه ی واقعی خود را نشان ندهند اما تناسب آن برای فضای انتخابی شما اهمیت ویژه ای دارد. رنگ انتخابی برای مبلمان همیشه تابع پالت رنگی دکوراسیون میباشد و جنس مبلمان با توجه به سبک انتخاب می شود.

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی

جسارت استفاده از رنگ در دکوراسیون داخلی

یکی از قدم هایی که هر طراح در جهت طراحی دکوراسیون داخلی انجام میدهد جسارت استفاده از رنگ ها در طراحی های خود است. رنگ های خنثی در کنار یکدیگر به آسانی چیده می شوند.

طراحان در انتخاب رنگ معمولا پالت رنگی در نظر می گیرند و چندین رنگ را انتخاب کرده و از تنالیته های متفاوت آن در کنار یک یا چند رنگ خنثی استفاده میکنند.

ممکن است برای ترکیب یا تفکیک فضاها از یکدیگر ، برای بزرگتر و یا کوچکتر نشان دادن فضا، برای ایجاد احساسات متنوع از رنگ استفاده شود. بنابراین قدرت استفاده از رنگ را نباید در نظر گرفت.

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

افراط نکردن در دنباله روی از مد

چیدمان در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی مدها و ترندها مهم هستند اما نه به اندازه ای که تمام طراحی خود را بر طبق آن بنا کنیم. درست است که دکوراسیون هر فضا مانند پوشش آن عمل میکند اما با توجه به هزینه ، تایم ، سختی کار امکان تعویض دکوراسیون در مدت زمان کوتاه نیست.

بنابراین افراط نکردن در دنباله روی از مد بهترین روش در طراحی دکوراسیون داخلی است. مدها روزانه در حال تغییرند و اگر تمامی فضای شما را گرفته باشند با تغییر مد از دکوراسیون خود دلزده می شوید و نیاز به تغییر را بیشتر از هر زمان دیگری نیاز پیدا میکنید. اما اگر جزئییات کوچک دکوراسیون خود را بر پایه مد بنا کنید تا مدت ها از ترکیب اصلی خانه یا محیط کار خود لذت میبرید و در زمان نیاز صرفا چیزهای کوچک نیاز به تغییر دارند.

استفاه از کفپوش مناسب

استفاده از کف پوش مناسب در دکوراسیون منزل

کفپوش مناسب برای هر فضایی نوعی خاص تلقی می شود و برای تمام مکان ها نمی توان یک نسخه را معتبر دانست. اما این موضوع از اهمیت چشمگیر این مورد نمی کاهد . یه طور مثال کفپوش های مناسب برای فضای آشپزخانه باید ویژگی هایی از قبیل قابل شستشو بودن و نظافت آسان را داشته باشند. رنگ آنها نباید بیش از حد روشن یا تیره باشد . در مقابل حرارت نیز مقاومتی خوبی داشته باشند.

این رویکرد و ویژگی ها برای هر فضایی تعریف می شوند و متفاوتند پس متریال انتخابی برای هر فضا نیز متفاوت می باشد.

کفپوش های ورزشی ، کفپوش هایی برای فضای عمومی ، کفپوش های ضد رطوبت برای فضای خیس و ….

 

موارد بالا گام هایی اساسی است که یک طراح دکوراسیون داخلی قدم به قدم انجام داده تا بهترین فضا را برای شما ایجاد کند. طبیعتا موارد بسیار زیادی رعایت می شوند تا دکوراسیون ایده آل پدید آید و این موارد آنقدر کوچک می تواند باشد که به چشم نیاید اما انجام همین موارد کوچک تاثیراتی چشم گیر به وجود می آورد.

دیگر پروژه ها

طراحی و دکوراسیون داخلی هتل

طراحی تجاریطراحی رستوران

طراحی کافه

طراحی تجاریطراحی رستوران

طراحی لابی

طراحی داخلیطراحی داخلیطراحی داخلیطراحی مسکونی